Zasady dodawania opinii w serwisie porownajwegiel.pl

W porownajwegiel.pl zależy nam, aby każda dodana opinia odzwierciedlała rzeczywistą jakoś usług świadczoną przez zrzeszonych na stronie specjalistów i była wyrażona w sposób kulturalny, z uszanowaniem drugiego człowieka. Dlatego jeżeli chcesz dodać opinię lub komentarz w serwisie porownajwegiel.pl, zapoznaj się z zasadami dodawania ich.

Zalecenia:
 1. Dodawaj opinie. Niezależnie czy ma to być pozytywna czy negatywna wypowiedź, napisz ją, aby inni mieli możliwość zapoznania się z Twoim zdaniem. Podaj jak najwięcej szczegółów, aby Twoja opinia była pełna i rzetelna.
 2. Pomyśl o innych. Dzieląc się swoimi opiniami, używaj odpowiedniego języka, aby nikogo nie urazić. Chcemy aby wszyscy użytkownicy porownajwegiel.pl czuli się tu dobrze.
 3. Pisz poprawnie i konkretnie. Wypowiadając się zwracaj uwagę na pisownie, tak aby Twoje komentarze były wartościowe merytorycznie i językowo.
 4. Konstruktywna krytyka. Jeżeli nie jesteś zadowolony z jakości usług którejś firmy, ochłoń, nie pisz pod wpływem emocji. Później opisz dokładnie swoje doświadczenia, po to aby firma miała szansę odnieść się do sytuacji i wprowadzić zmiany, polepszając jakość swoich usług.
 5. Zaznacz obecność firmy. Jeżeli jesteś właścicielem firmy to pamiętaj, że każdy specjalista ma możliwość promocji swojego biznesu w naszym serwisie. Jeżeli zależy Ci na tym, to koniecznie dodaj informacje o swojej działalności i pozostań w kontakcie ze swoimi Klientami. Odpowiadaj na komentarze, wyjaśniaj także nieporozumienia i powiększaj stale bazę swoich zadowolonych Klientów.
Bezwzględnie zabronione:
 1. Zachowania niezgodne z prawem. Unikaj zachowań nielegalnych, które musielibyśmy zgłosić do odpowiednich organów ścigania, a w szczególności takich jak:
  • dodawanie nieprawdziwych opinii lub nakłanianie do tego osób trzecich
  • kopiowanie i udostępniania cudzych treści bez wiedzy i zgody autora
  • nakłanianie do ujawnienia danych osobowych użytkowników
  • powielanie treści zamieszczonych na serwisie porownajwegiel.pl
  • włamanie lub jego próba na prywatne konta użytkowników serwisu, zwłaszcza w celu kradzieży informacji lub wyrządzenia innej szkody
  • groźby, pomówienia oraz podszywanie się pod innych użytkowników serwisu i naruszanie ich prywatności.
 2. Używanie wulgaryzmów. Dzieląc się swoimi opiniami w serwisie porownajwegiel.pl zachowuj się kulturalnie. Nie używaj wulgaryzmów i przekleństw w swoich komentarzach oraz nie pisz całości wypowiedzi wielkimi literami.
 3. Spamowanie. Wszystkie reklamy umieszone w komentarzach, opiniach oraz znajdujące się w innych miejscach serwisu, zostaną natychmiast usunięte. Zabrania się dodawania linków, które służą do gromadzenia numerów telefonów lub e-maili oraz zamieszczania informacji niezwiązanych z tematyką w celach korzyści osobistych lub finansowych. Niedozwolona jest również masowa wysyłka wiadomości oraz udostępnianie nielegalnych treści, mających na celu promocję firmy lub produktu.
 4. Używanie „Fałszywych kont”. Nie wolno zakładać fałszywych kont, zwłaszcza w celu promocji własnej firmy lub oczerniania konkurencji.
 5. Oszukiwanie. Dodając opinie i komentarze, pisz tylko prawdę. Opisuj tylko własne doświadczenia zgodnie z ich prawdziwym przebiegiem.
Zespół porownajwegiel.pl nie dokonuje edycji opinii i komentarzy oraz innych treści publikowanych przez użytkowników i nie ponosi za nie odpowiedzialności. Zastrzegamy sobie prawo do usunięcia treści niezgodnych z prawem i naruszające zasady obowiązujące w serwisie porownajwegiel.pl